Krok po kroku

Start!

Dzień dobry!
Jeśli znalazłeś się w tej zakładce to oznacza, że potrzebujesz informacji/pomocy jakie kroki należy podjąć w procesie fizjoterapii dziecięcej. Z chęcią przybliżymy ci kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji.

Profilaktyka

Czy wiesz, że pierwsza wizyta u fizjoterapeuty powinna odbyć się gdy dziecko ma 3 miesiące? Wczesna wizyta pozwoli fizjoterapeucie wychwycić problemy lub wady a następnie odpowiednio wcześnie zacząć ich korekcje.

Twoje dziecko jest starsze? Nie przejmuj się, na spotkanie z fizjoterapeutą nigdy nie jest za późno!

Jeżeli twoje dziecko ma poniżej 18 lat i potrzebuje konsultacji lub poszukujesz fizjoterapeuty z zaleceniem od ortopedy lub pediatry – zapraszamy do kontaktu!

Spotkanie z Fizjoterapeutą

Nasz Fizjoterapeuta podczas konsultacji przeprowadzi badanie dziecka, jeżeli wykryje nieprawidłowości, zaproponuje sposób lub metodę terapii, która rozpocznie proces korekcji wady. Może się również okazać, że zostaną Państwo skierowani do ortopedy na dodatkowe badania.

Najważniejszym krokiem jest zapisanie się na konsultację fizjoterapeutyczną dzięki czemu zadbacie o prawidłowy rozwój waszego dziecka!

Terapia

Po konsultacji i wykryciu wady, nasz Fizjoterapia ustali program i metodę terapii, którą w najefektywniejszy sposób doprowadzi do korekcji wykrytego problemu.

WAŻNE! Praca z Dzieckiem

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne prócz samych spotkań z fizjoterapeutą w procesie fizjoterapii są ćwiczenia codzienne z dzieckiem oraz wykonywania zaleceń terapeuty w czynnościach dnia codziennego (ADL – Opieka, Pielęgnacja, Zabawa). Aby proces ten był skuteczny należy stosować się do zaleceń fizjoterapeuty!!